• Mieszkanie, 2 pokoje

  Mieszkanie, 2 pokoje
  97 000,00 PLN

 • Działka

  Działka
  460 720,00 PLN

 • Działka

  Działka
   

 • Obiekt

  Obiekt
  1 200 000,00 PLN

 • Obiekt, 1 pokój

  Obiekt, 1 pokój
  145 000,00 PLN

"OMEGA"
Biuro Obsługi Nieruchomości

76-200 Słupsk
ul. Starzyńskiego 11

tel.: 59 841 44 20
kom.: 601 65 45 72
omega@nieruchomosci.slupsk.pl
 kontakt ws. oferty
Obiekt Pośrednik: licencja nr 877
Jan Kurak,
INFORMACJE PODSTAWOWE
Numer oferty: om5-027
Typ oferty: sprzedaż
Stan oferty: aktualna
Rodzaj własności: własność
Miejscowość: Komnino
Gmina: Smołdzino
Powiat: słupski
Powierzchnia działki: 85 589,00 m²
Ilość pięter: parterowy
Cena: 3 500 000,00 zł


powrót do listy ofert

Opis oferty


NOWA NIŻSZA CENA!

OFERTA DLA INWESTORA

Posiadłość z pałacem z  XVIII wieku ,   z częścią  dobudowaną w XX wieku ,  budynkiem mieszkalnym, budynkami gospodarczymi, stawy - 10 km od morza Bałtyckiego, 2 km od jez. Gardno, przy głównej drodze Słupsk Rowy - Smołdzino
W skład nieruchomości wchodzą: działka zabudowana o powierzchni 4,8783ha oraz działka niezabudowana rolna o powierzchni 3,6806ha, łącznie 8,5589ha. Nieruchomość zabudowa to:

 

Pałac murowany z  XVIII wieku ,   z częścią  dobudowaną w XX wieku.
Budynek w rzucie przyziemia w kształcie litery T, całość  podpiwniczona , z użytkowym poddaszem.  W środkowej części elewacji frontowej - portyk wgłębny z kolumną. Elewacja frontowa skromna, w części południowej budynku ozdobna – pilastry. Dach kryty blachą, wielopołaciowy z lukarnami.

PARTER:

sala balowa  pow. 120 mkw,  wysokość 7 m, sala balowa z odrestaurowanymi elementami sztukaterii: stiuki na suficie, ściany plastry, podłogi  parkiet, ozdobny balkon, kominek,  dalej na parterze 6 pokoi, 2 łazienki, kuchnia, pomieszczenia gospodarcze, biurowe, obszerny hol

I KONDYGNACJA:

13 pokoi ( w tym 3 z łazienkami), 2 łazienki,  duży hol

II KONDYGNACJA:

15 pokoi z łazienkami, hol

PODDASZE:

Obszerny  wysoki strych z nienaruszoną konstrukcją drewnianą , dach w części pokryty blacha aluminiową,  a w części blachą ocynkowaną, stropy drewniane a w nowszej części pałacu stropy żelbetowe.

 

Budynek pałacu  jest w trakcie remontu, sukcesywnie będą prowadzone prace adaptacyjne w celu przygotowania pomieszczeń spełniających standardy do przebywania i opieki nad osobami starszymi lub hotelu.

Budynek funkcjonalny, dobrze utrzymany, w dobrym stanie technicznym.

Media: nowa instalacja grzewcza , rozprowadzona instalacja kanalizacyjna, woda, prąd; we wszystkich pomieszczeniach.

 

Budynek mieszkalny wolno stojący: parterowy z poddaszem użytkowym, na parterze 2 mieszkania ok. 50 mkw w tym jedno wykończone w wysokim standardzie, góra możliwość wydzielenia dwóch mieszkań, aktualne w trakcie remontu.

Media: nowa instalacja grzewcza , rozprowadzona instalacja kanalizacyjna, woda, prąd; we wszystkich pomieszczeniach.

 

Budynek gospodarczy: w części garaż w części pomieszczenie na piec co.

 

Budynek stajni w trakcie budowy z możliwością adaptacji na budynek mieszkalny.

 

Budynek gospodarczy nowo wybudowany z wybiegiem,  z możliwością hodowli zwierząt, założenia zwierzyńca.

Na szczególną uwagę zasługuje park stanowiący otulinę dla budynków. Park stanowią pojedyncze okazy starodrzewia  (buk czerwony, jesion, modrzew) w części wjazdowej na teren nieruchomości i dalej wnętrze parku to zwarty masyw drzewostanu z okazałymi dębami, bukami. Całości dopełniają elementy małej architektury z wybrukowanymi kostką granitową licznymi alejkami wijącymi się pomiędzy okazami drzew, skalniaki, pergola, okazałe wybudowane z kamienia miejsce na ognisko, liczne nasadzenia drzew iglastych, krzewów ozdobnych, w części południowej nieruchomości sad z nasadzeniami  głównie jabłonie, całość pokrywa bardzo dobrze utrzymany trawnik.

 

Na terenie nieruchomości znajdują się dwa zbiorniki wodne, z których jeden widoczny jest drogi głównej, drugi w części zachodniej oraz ciek wodny płynący w zakopanej rurze zasilający zbiorniki.

Nieruchomość ma kształt zbliżony do prostokąta, teren płaski, dojazd drogą gminną ( trasa Słupsk – Smołdzino).

Całość ogrodzona od frontu reprezentacyjną, stylową bramą dwuskrzydłową kutą, i po bokach ozdobne kute furtki wejściowe, ze słupkami i murkami murowanymi obłożonymi cegłą klinkierową, całość ogrodzona metalowym płotem na podmurówce.

Media:

 • własne ujęcie wody (studnia głębinowa)
 • zbiornik bezodpływowy
 •  

Miejsce z dużym potencjałem do wykorzystania, uwzględniając lokalizację nieruchomości w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego oraz bliskość jezior: Gardno (2 km) , Łebsko, Morze Bałtyckie (10km) a także usytuowanie budynków w otoczeniu okazałych drzew w świetnie zagospodarowanym i utrzymanym parku oraz budynek pałacu o funkcjonalnym układzie pomieszczeń, w dobrym  stanie technicznym, ponadto dobra dostępność komunikacyjna (przy głównej drodze) reprezentacyjny charakter całości, dobre warunki środowiskowe, czyste powietrze, miejsce do wykorzystania idealne dla inwestora jako dom spokojnej starości czy pensjonatu.

Budynki nie są wpisane do rejestru zabytków zabytków, drzewostan nie ma statusu pomników przyrody.

 

Galeria zdjęć


/Content/foto/thumb/216.1694.jpg /Content/foto/thumb/216.1695.jpg /Content/foto/thumb/216.1696.jpg /Content/foto/thumb/216.1697.jpg /Content/foto/thumb/216.1698.jpg /Content/foto/thumb/216.1699.jpg /Content/foto/thumb/216.1700.jpg /Content/foto/thumb/216.1701.jpg /Content/foto/thumb/216.1702.jpg /Content/foto/thumb/216.1703.jpg /Content/foto/thumb/216.1704.jpg /Content/foto/thumb/216.1705.jpg /Content/foto/thumb/216.1706.jpg /Content/foto/thumb/216.1707.jpg /Content/foto/thumb/216.1708.jpg /Content/foto/thumb/216.1709.jpg /Content/foto/thumb/216.1710.jpg /Content/foto/thumb/216.1711.jpg
Przedstawione propozycje nie są ofertą handlową w rozumieniu przepisów prawa, lecz mają jedynie charakter informacyjny. Wszelkie dane dotyczące nieruchomości uzyskano na podstawie oświadczeń zamawiających. Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w tej ofercie, objęte są ochroną praw autorskich majątkowych i osobistych, stanowią jednocześnie własność w świetle prawa autorskiego i ich wykorzystywanie do dalszego kopiowania lub rozpowszechniania bez pisemnej zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich i pociąga za sobą odpowiedzialność karną.
© 2011 Infocity